TEXTIL

Bez ohledu na roční období, klimatické podmínky či prostředí - funkční oblečení adidas využijí rekreační sportovci, kteří si chtějí užít pohybové aktivity i vrcholoví atleti při dosahování maximálních výkonů.

37,5 ™

 • využívá aktivního uhlí z recyklovaných skořápek kokosových ořechů
 • zajišťuje vynikající chlazení při výkonu
 • pohlcuje nepříjemný zápach

37.5™ technologie představuje materiál vyrobený z aktivního uhlí z recyklovaných skořápek kokosových ořechů. Aplikuje se na tkaniny a příze produktů adidas, aby poskytla maximální ochlazení díky odpařování vlhkosti a ochranu proti UV záření. Dále pohlcuje nepříjemný zápach vznikající při fyzické aktivitě. Není ji možné smýt ani opotřebit nošením a neobsahuje žádné chemikálie, které by dráždily pokožku. Způsob jakým funguje proces ochlazování je velmi podobný tomu, jakým se ochlazuje tělo samotné.

adidas Parley

Ve spolupráci s Parley se snažíme zabránit tomu, aby se plastový odpad dostal do oceánů, a přetváříme jej ve vysoce funkční sportovní oblečení. Problém se tak stává řešením. Proměňujeme hrozbu v materiál.

 • Už žádné další igelitové tašky. Už žádné další mikro třpytky a korálky. A další krok: zamezit využívání nového plastu ve výrobě našich produktů.
 • Našim cílem je zamezit tomu, aby se plastový odpad dostal do oceánů. Ale je to výzva pro nás pro všechny
 • Vytváříme nové materiály, produkty a nové způsoby jejich využití. To vše s pomocí ekologických inovací. Nové metody. Nový pohled na věc. Nová, lepší budoucnost.

Tento produkt je vyrobený z příze vytvořené ve spolupráci s iniciativou Parley for the Oceans: část příze je vyrobena z materiálu Parley Ocean Plastic™, který se vytváří z recyklovaného odpadu z pláží a pobřeží, tedy z plastu zachyceného před jeho proniknutím do oceánu.

AEROREADY

Buď připravený - technologie AEROREADY tě udřží v suchu a pohodlí.

 • AEROREADY absorbuje vlhkost a dává pocit sucha
 • AEROREADY odvádí pot před jeho vychladnutím

AlphaSkin

Pohodlný a neomezený pohyb ocení každý, kdo rád sportuje. Funkční sportovní oblečení může zvýšit pozitivní prožitek z pohybu ale i vlastní výkon. Proto značka adidas přišla s revoluční základní vrstvou oblečení a představila univerzální technologiemi nabitou kolekci AlphaSkin, kterou lze využít napříč sporty. 

adidas AlphaSkin totiž dokonale přilne k tělu a umožňuje pohyb bez omezení, vyšší výkon bez rozptylování. Kinetické vlastnosti tohoto sportovního oblečení udržují stabilní pohodlí a příjemný pocit při cvičení, běhání či jiném sportu. Už vás nikdy nebudou škrtit nebo táhnout legíny při lekci jógy. Po tréninku už nebudete mít na nohách obtištěné švy ještě dlouhé hodiny a budete pak v létě bez obav moci vklouznout pánové do šortek a dámy do šatů.

BETTER PLACE

 • výroba produktů šetrná k životnímu prostředí

Společnost adidas nabízí největší škálu produktů, které jsou vyrobeny ekologickým způsobem, aby byl svět lepším místem. Při výrobě našich produktů se snažíme co nejméně zatěžovat životní prostředí, proto se během výrobního procesu snažíme neplýtvat vodou. Při barvení produktů používáme méně a méně chemikálií. Naše výrobní postupy modifikujeme tak, abychom produkovali nejmenší možné množství emisí. Dále životnímu prostředí ulehčujeme používáním recyklovatelných a přírodních materiálů, které nezatěžují životní prostředí. Kombinací ekologické bavlny, pěstované bez pesticidů, a recyklovaného polyesteru vznikla odolná ekologická textilie, která nabízí vynikající odvod vlhkosti, je rychleschnoucí, měkká na dotek a zabraňuje podráždění pokožky.

BODYMAPPING

 • identifikace teplotních zón
 • napomáhá při výrobě funkčního sportovního oblečení
 • použití různých materiálů, technologií a střihů

BODYMAPPING identifikuje teplotní zóny člověka. Poskytuje informace o teplotě a o produkci potu při zvyšování fyzické zátěže na jednotlivých částech těla. Využití tohoto systému nám pomáhá při výrobě funkčního sportovního oblečení. Používají se různé materiály, technologie a střihy tak, aby sportovní textil mohl co nejlépe plnit svou funkci, ať už se jedná o rychlý odvod vlhkosti, prodyšnost, zamezení úniku tepla či ochranu před nepříznivými klimatickými podmínkami.

BONDED SEAM

 • lepené švy na nejvíce exponovaných místech zabraňují podráždění pokožky

Tato technologie přináší ještě větší pohodlí při jakékoliv sportovní aktivitě v produktech adidas. BONDED SEAM, tedy lepené švy, se objevují na nejvíce exponovaných místech, kde dochází k největšímu tření a kontaktu s pokožkou. Lepené švy umožňují spojení dvou částí materiálu bez jakékoliv nitě, která by způsobovala možné podráždění.

CLIMA 365

 • technologická platforma
 • přináší ideální vybavení pro sportovce do jakýchkoli podmínek
 • sportovec si může sestavit svou vlastní perfektní kombinaci oblečení

CLIMA365™ je technologická platforma s několika hlavními funkcemi. Cílem je ideální vybavení sportovce optimálními výrobky pro jakékoli podmínky po 365 dní v roce – od extrémního chladu až po horké počasí. Bez ohledu na klimatické podmínky si sportovec díky koncepci Clima365™ může sestavit perfektní kombinaci oblečení, aby mohl podávat maximální výkony a cítit se při tom dobře. Platforma Clima365™ je založena na principu Clima – Concept, jakož i na měření BodyMapping.

CLIMACHILL

 • vytváří ideální klima díky výborné prodyšnosti
 • plochá vlákna napomáhají rychlejšímu odpařování vlhkosti a rychleji schnou

Nejvyšší prodyšnost! Maximální ventilace! Maximální ochlazení! Maximální komfort! To vše nabízí technologie CLIMACHILL™. Tkanina je vyrobena z velmi inovativních vláken, která zvyšují chladivý efekt a výrazně poráží konkurenci v rychlosti schnutí a možnostech proudění vzduchu. Vlákna mají plochý tvar, což napomáhá odpařování vlhkosti skrz kanálky. Vlákna obsahují drobné částečky titanu, které zvyšují chladivý efekt. Ten je dále podpořen hliníkovými aplikacemi mezi lopatkami, které po opětovném přitisknutí na pokožku chladí. Tuto tkaninu je vhodné nosit přímo na těle, pro dosažení maximálního chladivého efektu.

CLIMACOOL ®

 • technologie první vrstvy
 • umožňuje vzduchu cirkulovat přímo u pokožky
 • funkční materiál s rafinovaně rozmístěnými větracími kanálky

Technologie CLIMACOOL®je navržena tak, aby regulovala tělesnou teplotu sportovce lépe než kterýkoliv jiný materiál. Díky kombinaci funkčních materiálů, rafinovaně rozmístěných větracích kanálků a trojrozměrných látek, které umožňují vzduchu cirkulovat přímo u vaší pokožky, odvádí oblečení s technologií CLIMACOOL® přebytečné teplo a vlhkost pryč od vašeho těla. Oblečení s technologií CLIMACOOL®patří do první vrstvy a mělo by být volnější, aby mohl vzduch lépe cirkulovat.

CLIMAHEAT ™

 • řadí se ke špičce na trhu mezi izolačními vrstvami – technologie druhé vrstvy
 • v podobě kombinace primaloftových vláken a vysoce kvalitního spodního peří
 • v podobě dutých vláken

Produkty s označením CLIMAHEAT™ výborně udržují teplo u těla a tím se řadí ke špičce na trhu mezi izolačními vrstvami. CLIMAHEAT™ INSULATION: kombinace primaloftových vláken a vysoce kvalitního peří s vodoodpudivou úpravou zajišťuje teplo a pohodlí i za mokra. CLIMAHEAT™ FLEECE: nejteplejší flísový materiál, který využívá dutá vlákna, známá u kožešiny ledních medvědů, ve kterých se „zachytává“ vzduch atím se zamezuje úniku tepla.

CLIMALITE® / CLIMALITE® +

 • optimální regulace vlhkosti
 • vlhkost prostupuje skrze materiál a odpařuje se z vnější vrstvy
 • CLIMALITE®+ obsahuje navíc chladivá nefritová vlákna

CLIMALITE®je materiál pro optimální regulaci vlhkosti, který se skládá z 100% syntetických funkčních vláken. Cílem je co nejrychleji vázat v textilu tekutinu, kterou tělo vylučuje v podobě potu, a odvádět ji ven. Pot je „nasáván“ vnitřní strukturou vláken, prostupuje na vnější povrch a odtud se odpařuje pryč. Aby tento proces mohl hladce fungovat, musí se textilie první vrstvy nosit tak, aby těsně přiléhaly k tělu. Materiál CLIMALITE®+ je obohacen o nefritové vlákno, které vytváří chladivý účinek na kůži.

CLIMALITE® COTTON

 • kombinuje výhody materiálu CLIMALITE® a přírodní bavlny
 • zajišťuje optimální klima a maximální pohodlí při jakékoliv aktivitě

Materiál CLIMALITE®COTTON v sobě kombinuje výhody materiálu CLIMALITE® a přírodní bavlny. Toto spojení je nejen funkční, ale zajišťuje navíc příjemný pocit při nošení. Cílem je udržet optimální klima a maximální pohodlí při jakékoliv aktivitě. Aby tento proces mohl hladce fungovat, musí se textilie s materiálem CLIMALITE®COTTON nosit tak, aby těsně přiléhaly k tělu.

CLIMAPROOF®

 • zamezuje prostupu srážek skrze materiál
 • umožňuje odvod tepla a vlhkosti od těla
 • tři úrovně ochrany

Tato technologie funguje jako bariéra k zamezení prostupu srážek skrze materiál, ale současně umožňuje odvod tepla a odpařovaného potu ven od těla. Objevuje se ve třech úrovních. CLIMAPROOF® WIND je nejlehčí a nejprodyšnější. Chrání proti větru. CLIMAPROOF® RAIN zamezuje proniknutí vody skrz materiál, ale současně je zaručena vysoká prodyšnost. CLIMAPROOF® STORM je určený do náročných klimatických podmínek. Hodnota vodního sloupce se u těchto materiálů pohybuje kolem 10 000 mm.

CLIMASTORM

 • větru vzdorná ochranná vrstva
 • odvádí přebytečné teplo a vlhkost

Tato technologie funguje jako „bariéra“ proti nepříznivým přírodním vlivům. CLIMASTORM je prodyšná a lehká ochrana pro potřeby intenzivního tréninku. Prostřednictvím odpařovacího systému je odváděno přebytečné teplo a vlhkost od těla. Tato technologie je díky ochranné vrstvě vhodná pro trénink v chladnějších nebo vlhkých podmínkách a chrání sportovce proti větru.

CLIMAWARM ™

 • technologie druhé vrstvy
 • lehký a prodyšný izolační materiál, který zajišťuje pocit sucha a komfortu
 • udržuje teplo lidského těla blízko pokožky

Lehký a prodyšný izolační materiál CLIMAWARM™ zajišťuje pocit sucha a komfortu v chladných podmínkách. Materiál je vytvořen pomocí hustě tkaných syntetických vláken, které tvoří tzv. mikro komůrky, které udržují teplo lidského těla blízko povrchu pokožky. Tato vlákna jsou tkána dostatečně hustě, aby zadržela teplo uvolňující se ze vzduchu ohřátého lidským tělem, ale zároveň jsou od sebe dostatečně vzdálena, aby umožnila jednoduché a rychlé odpaření potu.

COLD.RDY

Technologie COLD.RDY ti za chladného počasí nabídne pocit tepla a pohodlí.

 • COLD.RDY udržuje teplo a dává pocit sucha
 • COLD.RDY udržuje teplo uvnitř a vodu i vítr venku

DRYDYE

 • při barvení touto technologií se spotřebuje 0 litrů vody
 • látka se barví pomocí oxidu uhličitého
 • vede k 50% snížení spotřeby energie ve výrobě

Každá kapka se počítá. K obarvení jednoho trička je třeba 25 litrů vody. Při barvení technologií DRYDYE se spotřebuje 0 litrů. Namísto použití vody pro barvení, jsou DRYDYE látky barvené pomocí oxidu uhličitého. Superkritická tekutina CO₂ umožňuje obarvit polyester a další syntetické materiály postupným rozptýlením barvy. To způsobí, že polymerová vlákna nabobtnají, rozšíří rozptýlené barvivo a umožňují mu proniknout do pórů a obarvit strukturu vláken.

DWR

 • speciální povrchová úprava materiálu
 • odpuzuje vodu a sníh

DWR (durable water repellent) je speciální povrchová úprava, která odpuzuje vodu a sníh a zajišťuje rychlé vysoušení. Tato svrchní vrstva je přidána do látky při výrobě, aby byl materiál odolný vůči vodě (hydrofobní). Toho se běžně využívá ve spojení s nepromokavými prodyšnými materiály, jako je GORE-TEX® nebo CLIMAPROOF®.

FLOWMAPPING

 • zlepšení funkčnosti sportovního oblečení z hlediska odvodu tepla a prodyšnosti
 • maximalizace využití proudění vzduchu kolem těla
 • ochlazení přední i zadní části těla

Navazuje na funkci BODYMAPPINGU. FLOWMAPPING využívá principů cirkulace vzduchu kolem těla. Cílem tohoto systému je zlepšit funkčnost sportovního oblečení z hlediska odvodu tepla a prodyšnosti. Ventilační otvory v textilu (např. runningovém tričku) jsou navrženy a umístěny tak, aby mohly co nejlépe využít proudění vzduchu kolem těla. Vzduch, který tak nabíráme, dokáže ochladit nejenom přední část těla, ale i tu zadní. Efektivní využití FLOWMAPPINGU může odvádět teplo až o 30 % rychleji.

FORMOTION ™

 • osvědčený funkční střih, který se maximálně přizpůsobí pohybu člověka
 • použití několika různých materiálů a kombinace jejich různých vlastností
 • oblečení je předem tvarované

FORMOTION® představuje již osvědčený funkční střih, který se maximálně přizpůsobí pohybu člověka a zároveň mu pomáhá k udržení správného postavení těla během výkonu. Zvyšuje komfort a výkon díky použití několika různých materiálů a kombinaci jejich různých vlastností. Všechny FORMOTION® kusy oblečení jsou předem vytvarovány a podporují tak koncept optimálního umístění švů pro větší komfort při použití během sportovních aktivit.

GORE-TEX ®

 • technologie třetí vrstvy pro použití v těch nejnáročnějších podmínkách
 • trvale nepromokavý a větru vzdorný materiál

Membrána GORE-TEX®je mikroporézní vrstva, která se umisťuje mezi vnější textilii a podšívku. Její póry jsou 20 000krát menší než molekula vody, ale 700krát větší než molekula vodní páry. Dokonale tedy ochrání proti dešti a větru, ap řitom účinně odvádí pot. Oděvy GORE-TEX® jsou trvale nepromokavé a větru vzdorné, a to i v extrémně vlhkém počasí při použití v těch nejnáročnějších podmínkách. Produkty GORE-TEX®ACTIVE jsou mimořádně prodyšné a ideální pro vysoce aerobní činnosti. Produkty GORE-TEX® PRO jsou maximálně odolné a určené k použití v náročných a extrémních podmínkách.

GORE-TEX® PRO SHELL

 • spolehlivá ochrana i za extrémního počasí
 • zvýšená prodyšnost (až 28 %)
 • vysoce odolná, prodyšná, trvale nepromokavá a větru vzdorná 3vrstvá tkanina

Extrémní trvanlivost, víceúčelovost, prodyšnost. GORE-TEX® PRO SHELL je navržen z nejvíce prodyšné, odolné, nepromokavé a větruvzdorné tkaniny. Jedná se o optimální řešení pro profesionální oblečení k použití v extrémních outdoorových podmínkách. Vnější textilie je laminovaná s membránou a podšívkou a tvoří tak odolnou 3vrstvou tkaninu. Výhodou je, že mezi jednotlivými vrstvami nevzniká tření. Tím se snižuje opotřebení výrobku a riziko trhání, což znamená ještě delší životnost.

GORE-TEX®ACTIVE SHELL

 • spolehlivá ochrana i za extrémního počasí
 • zvýšená prodyšnost (až 28 %)
 • vysoce odolná, prodyšná, trvale nepromokavá a větru vzdorná 3vrstvá tkanina

Extrémní trvanlivost, víceúčelovost, prodyšnost. GORE-TEX® PRO SHELL je navržen z nejvíce prodyšné, odolné, nepromokavé a větruvzdorné tkaniny. Jedná se o optimální řešení pro profesionální oblečení k použití v extrémních outdoorových podmínkách. Vnější textilie je laminovaná s membránou a podšívkou a tvoří tak odolnou 3vrstvou tkaninu.
Výhodou je, že mezi jednotlivými vrstvami nevzniká tření. Tím se snižuje opotřebení výrobku a riziko trhání, což znamená ještě delší životnost.

HEAT SEAL BAFFLING CONSTRUCTION

 • překrývající se švy
 • výrazně zabraňuje úniku tepla

Díky této technologii se výrazně snížil únik tepla skrze švy. Tato patentovaná konstrukce je založena na různě širokých překrývajících se panelech, které jsou na sebe našity. Tím vznikají mezi dvěma panely dva švy, díky čemuž nevznikají žádné body, kterými by unikalo teplo, nebo prostupoval chladný vzduch. Nemuselo tak dojít ke zvýšení hmotnosti oděvu kvůli překrytí švů.

HEAT SEAL INSERT

 • pomocná izolační technologie
 • napomáhá vyšší hřejivosti oděvu
 • zamezuje úniku tepla

Tepelné těsnění z pružné látky, která uzavírá mezery mezi bundou a povrchem kůže na vnitřní straně límce, na konci rukávů a na spodním lemu. Zabraňuje tomu, aby byl teplý vzduch při pohybu vytlačován od těla a pomáhá ho zadržet uvnitř oděvu. Díky těmto vsadkám je dosaženo výrazného nárůstu izolačních schopností a vyšší hřejivosti oděvu v poměru k jeho hmotnosti.

HEAT.RDY

Technologie HEAT.RDY ti nabídne pocit chladu a sucha i v tom nejteplejším počasí.

 • HEAT.RDY chladí a absorbuje vlhkost

MERINO WOOL BLEND

 • směs vlny merino a dalších syntetických vláken
 • využívá výhod obou materiálů

Směsice vlny merino a dalších syntetických vláken dodává outdoorovým produktům adidas kombinaci těch nejlepších vlastností. Vlna merino přináší měkkost a dokáže zadržovat teplo a absorbovat vlhkost a zápach. Syntetický materiál udržuje tvar produktů a rychle schne. Materiály jsou kombinovány v různém poměru.

PERTEX EQUILIBRUM®

 • lehký, měkký, velmi dobře stlačitelný materiál
 • odolný vůči oděru a nepřízni počasí

Materiál PERTEX EQUILIBRUM® je lehký a měkký, ale zároveň velmi pevný. To vše díky způsobu jeho výroby. Vnitřní strana materiálu má řidší strukturu tkaní, čímž umožňuje snadný odvod přebytečného tepla a vlhkosti od těla. Dále umožňuje volnost pohybu a poskytuje maximální komfort. Vnější vrstva má hustší strukturu tkaní, je velmi odolná proti oděru a má větru odolnou a vodu odpuzující úpravu. Chrání tak spotřebitele před nepříznivými vnějšími vlivy. Produkty z tohoto materiálu jsou navíc velice dobře stlačitelné a při složení zabírají málo prostoru.

PERTEX QUANTUM® GL

 • materiál PERTEX s nejlepším poměrem pevnosti a hmotnosti
 • odolný vysoce stlačitelný materiál

QUANTUM®GL je jednou z nejpokročilejších tkanin vyrobených společností PERTEX. Jemně tkaný materiál, využívající ta nejtenčí vlákna, umožnil snížit hmotnost na méně než 25 g/m². Tkanina je vyrobena ze 100% nylonu, svou jemností připomíná hedvábí a vyniká zejména díky své vysoké pevnosti v poměru ke své hmotnosti. Dalším velkým benefitem je odolnost vůči větru (1,0 cc max.) a velmi dobrá stlačitelnost, takže lze produkty složit do velmi malých rozměrů. Díky své lehkosti a odolnosti se tento materiál využívá zejména v outdoorovém oblečení.

PERTEX® MICROLIGHT

 • lehká tkanina odolná vůči oděru a nepříznivým klimatickým podmínkám
 • zamezuje úniku izolační výplně

PERTEX® MICROLIGHT je vyváženým materiálem, který kromě své lehkosti poskytuje uživateli také ochranu za jakýchkoliv nepříznivých podmínek. I přes to, že jsou vlákna PERTEX® MICROLIGHT velice jemná na dotek, jsou velmi bytelná a odolná vůči oděru. Produkty PERTEX® MICROLIGHT jsou větru odolné, mají vodu odpuzující úpravu a jsou konstruovány tak, aby bylo zamezeno úniku prachového peří skrze strukturu materiálu.

POLARTEC® ALPHA®

 • vysoce odolná, lehká a hřejivá izolační výplň, kterou využívá americká armáda
 • velmi rychle odvádí vlhkost od těla
 • izoluje, i když je mokrá

Izolace POLARTEC® ALPHA® je, v porovnání s ostatními izolačními materiály, vysoce odolná a trvanlivá. Tkanina má otevřenější konstrukci díky u pořádání jednotlivých vláken, což napomáhá k rychlejšímu odvádění vlhkosti od těla. Nebrání v pohybu vodní páry, což tento materiál dělá maximálně prodyšným. Velice rychle schne a tím minimalizuje ztrátu tepla. Izolační vlastnosti se projevují, i když je tkanina mokrá. Díky svému všestrannému využití a odolnosti vůči větru lze tento materiál využít pro širokou škálu aktivit jako střední nebo lehčí svrchní vrstvu.

POLARTEC® HIGH LOFT ™

 • vysoká hřejivost v poměru k váze
 • rychleschnoucí, dobře stlačitelný materiál, šetří prostor

Materiál POLARTEC® HIGH LOFT™ je technicky nejpokročilejším izolačním materiálem z řady POLARTEC®. Použitím speciální patentované konstrukce byla vyvinuta extrémně jemná a nadýchaná struktura, která je lehce stlačitelná a při sbalení zabírá málo prostoru. Prodloužená vlákna vytvářejí velké vzduchové kapsy, které udržují optimální teplotu. Materiál vyniká svou hřejivostí v poměru ke své velmi nízké váze, a to až o 30 % oproti standardním flísovým materiálům. Díky své vysoké prodyšnosti rychle odvádí vlhkost od těla a velmi rychle schne.

POLARTEC® POWER GRID ™

 • patentovaná dvousložková konstrukce materiálu
 • excelentní absorpční vlastnosti spojené s vysokou prodyšností
 • udržuje tělo v suchu i při zvýšené aktivitě

Materiál POLARTEC® POWER GRID™ je vyvinut tak, aby udržoval pokožku neustále v suchu, i když se potí. Materiál tvoří patentovaná dvousložková konstrukce, která využívá z každé strany tkaniny jiný druh příze. Tkanina tak obsahuje dva povrchy s odlišnými vlastnostmi, kdy na vnitřní straně odvádí vlhkost od těla a na vnější straně rychle schne. Díky své vysoké prodyšnosti a svým excelentním absorpčním vlastnostem je schopna poskytnout potřebné pohodlí k provozování široké škály sportovních aktivit.

POLARTEC® POWER SHIELD® PRO

 • výborně odvádí vlhkost a díky své prodyšnosti předchází přehřívání organismu
 • stálá odolnost vůči opotřebení

Tato technologie kombinuje vysoký stupeň prodyšnosti a vysoký stupeň vodě odolnosti, takže vás udrží v suchu zvenku i zvnitřku. Povrch tvoří měkký hustě tkaný materiál, který je odolný vůči oděru. Spodní vrstvu tvoří velmi hřejivý polyesterový materiál. Střední vrstvu tvoří membrána, která zachytí 99 % větru, zbývající 1 % cirkuluje mezi vlákny atím výborně odvádí vlhkost a zabraňuje přehřívání organismu. Vlákna POLARTEC® POWER SHIELD® PRO mají o 30–50 % vyšší prodyšnost než větru odolné softshellové oděvy. Tkanina je velmi pružná a díky své měkkosti při pohybu méně šustí.

POLARTEC® POWER WOOL ™

 • hybridní vlákno kombinující výhody přírodního a syntetického materiálu
 • prodyšnost, odolnost vůči zápachu, rychlé schnutí

POLARTEC® POWER WOOL™ je přelomovým materiálem, který kombinuje výhody přírodního a syntetického vlákna. Použitím vlny merino na vnitřní straně a syntetického vlákna na vnější straně bylo vyvinuto hybridní vlákno s výjimečnými vlastnostmi. Vlna merino je příjemná na dotek, je prodyšná, pohlcuje zápach a díky svým absorpčním vlastnostem odvádí vlhkost od pokožky do vnějších syntetických vláken a tím udržuje tělo v teple. Syntetická vlákna napomáhají k rychlému odpařování vlhkosti z jejich povrchu a zabraňují srážení a ztrátě tvaru způsobeným praním.

PONTETORTO TECNOSTRETCH

 • jemný a velmi lehký elastický materiál
 • výborné termoregulační vlastnosti

PONTETORTO TECNOSTRETCH je kombinací prémiové kvality, vzhledu, vysoké elasticity a tepelné izolace výborné úrovně. Vlákna obsahují materiál spandex, který dodává TECNOSTRETCH potřebnou pružnost. Materiál je velmi příjemný na dotek díky plyšové vnitřní vrstvě, která zároveň zadržuje velké množství tepla. Díky ideální kombinaci hustoty vláken a tkací techniky vzniká lehká, jemná a zároveň velmi odolná tkanina, která vyniká svými tepelnými vlastnostmi v poměru ke své hmotnosti.

PRIMALOFT®

 • syntetický materiál s vynikajícími izolačními vlastnostmi
 • dokáže udržet teplo, i pokud je vlhký
 • je velmi dobře stlačitelný

Jedná se o lehký a prodyšný syntetický materiál, který má vynikající izolační vlastnosti. Používá se v zimní outdoorové obuvi, stejně tak i v bundách, které jsou určeny do chladného prostředí. Díky své specifické struktuře a složení vláken má PRIMALOFT® tu výhodu, že dokáže udržet teplo, i když jsou obuv nebo oděv mokré. PRIMALOFT® je jedním z nejteplejších izolačních materiálů a je také velmi dobře stlačitelný, proto oblečení z tohoto materiálu složíte do poměrně malých rozměrů.

PRIMALOFT® BLACK

 • výborné tepelné vlastnosti i za vlhka
 • vysoká stlačitelnost a dobrá návratnost do původního tvaru

Izolační vlákno, které vyniká vysokou stlačitelností a následnou návratností oděvu do původního tvaru. PRIMALOFT® BLACK INSULATION poskytuje výborné tepelné vlastnosti a udržuje sportovce v teple, dokonce i když je materiál vlhký. Díky hustšímu plnění je zamezeno úniku tepla skrze prošívání. Jednoduše nabízí nepřetržitou izolaci i v nepříznivých klimatických podmínkách. Materiál je také velice měkký a prodyšný.

PRIMALOFT® GOLD

 • lehká a velmi prodyšná izolační vlákna
 • vynikající termoregulační schopnosti

Izolace nejvyšší kvality, která vyniká svou hřejivostí, voděodolností, měkkostí a snadnou stlačitelností. Ve srovnání s ostatními izolačními materiály dosahuje PRIMALOFT®GOLD vyšší hřejivosti jak za sucha, tak i když je vlhký. Jednotlivá mikrovlákna vytvářejí vzduchové kapsičky, které zadržují teplo u těla a nevpouštějí k němu chlad. Zároveň mají vysokou voděodolnost a zabraňují proniknutí vlhkosti, čímž udržují pokožku stále v suchu. Izolační mikrovlákna PRIMALOFT® GOLD mají schopnost schnout mnohem rychleji než spodní prachové peří. Využívá se jako svrchní vrstva při pohybu ve velmi chladném prostředí.

PRIMALOFT® SILVER

 • prémiová izolace s vysokou hřejivostí
 • udržuje tělo v teple, i když navlhne

PRIMALOFT®SILVER je prémiová izolace, která udržuje tělo v teple a suchu, a poskytuje dostatek pohodlí v extrémních podmínkách. Tato technologie v sobě skrývá sofistikovaný systém složení vláken, která vzhledem ke své plnivosti zajišťují vysokou úroveň izolační kapacity. Oděvy z tohoto materiálu jsou zároveň velice dobře stlačitelné a v zavazadle zabírají minimum prostoru. Suchý PRIMALOFT®SILVER vyniká svou tepelnou efektivitou. Vysokou hřejivost poskytuje dokonce, i když je mokrý a díky své prodyšnosti velice rychle schne.

PRIMALOFT® WOOL

 • kombinace vlny merino a syntetických vláken PRIMALOFT®
 • odvádí vlhkost od pokožky a udržuje tělo v teple

Když je chladno, zahřeje. Když je teplo, ochladí. Tato technologie v sobě snoubí na dotek velmi příjemný materiál a schopnost odvádět vlhkost díky vlně merino. Účinnost těchto vlastností je zvýšena použitím vláken PRIMALOFT®. Vlhkost je od pokožky odváděna pomocí vlny merino. Vlákna PRIMALOFT® ji dále odvedou skrze materiál na jeho povrch, odkud se odpaří. Přidáním vláken PRIMALOFT® se také snižuje doba schnutí tohoto materiálu, jelikož vlákna PRIMALOFT®schnou o 20 % rychleji než vlna merino. Díky těmto vlastnostem dochází k lepší regulaci tělesné teploty.

PRIMEBLUE

Primeblue je funkční příze, která obsahuje materiál Parley Ocean Plastic®, který se vytváří z recyklovaného odpadu z pláží a pobřeží, tedy z plastu zachyceného před proniknutím do oceánu.

RAIN.RDY

Technologie RAIN.RDY tě ochrání před větrem a deštěm.

 • RAIN.RDY brání vodě i větru a zároveň udržuje sucho uvnitř

SEAMLESS

 • téměř bezešvá konstrukce
 • ploché švy snižují tření a nedráždí pokožku
 • vyšší úroveň pohodlí

Oděvy s touto technologií jsou speciálně konstruované tak, aby bylo využito co nejmenšího množství švů. Ojedinělé švy jsou pak zploštěny tak, aby nedocházelo k nepříjemnému tření či dráždění pokožky. Díky této konstrukci je dosaženo vyšší trvanlivosti oděvu při snížení jeho hmotnosti. Obecně přináší tato technologie vyšší úroveň pohodlí.

SPRINTWEB

 • kompresní materiál zpevňující svalstvo
 • snižuje vibrace svalů
 • reflexní materiál zvyšuje vizibilitu

Jedná se o technologii, která díky svým kompresním vlastnostem zpevňuje svalstvo a snižuje jejich vibrace. SPRINTWEB zvyšuje výdrž svalstva o 0,8 %, což může být rozhodujícím faktorem k dosažení kýženého vítězství. Kromě podpory výkonu zvyšuje, díky svým reflexním vlastnostem, vizibilitu sportovce.

STAB STITCHING

 • systematické vedení lemu
 • umožňuje větší rozsah pohybu
 • nedráždí pokožku

STAB STITCHING se objevuje na manžetách a ramenou. Díky němu dochází k vypnutí rukávu tak, že šev nepřichází do kontaktu s loktem. Rukávy tak přinášejí naprostou volnost pohybu. Díky tomu loketní šev nedráždí sportovce a poskytuje vyšší úroveň pohodlí. Sportovec se tak může soustředit jen na podání maximálního výkonu.

SWEATPROOF POCKET

 • zabraňuje proniknutí vlhkosti do kapes
 • zvyšuje komfort afunkčnost produktu

SWEATPROOF POCKET je technologie, která zamezuje odpařované vlhkosti, aby pronikla do skrytých kapes. Nedochází tak k situacím, kdy sportovec po tréninku sáhne do kapsy pro navlhlý telefon, klíče či peníze. Tím je dosaženo vyššího komfortu sportovce, který tak může zaměřit svou koncentraci pouze na podání maximálního výkonu.

TECHFIT

Kolekce adidas TECHFIT je vyrobena z kompresního materiálu, který pomáhá zlepšovat sportovní výkon.
Oblečení TECHFIT těsně přiléhá k tělu, zároveň jsou v něm zakomponovány speciální klimatické vložky, které po celou dobu nošení spolehlivě odvádí vlhkost z těla, to je tak stále v suchu a nedochází k přehřátí organismu.

WIND.RDY

Technologie WIND.RDY  tě ochrání i před ostrým větrem

 • WIND.RDY odolává větru a odpuzuje déšť a vlhkost

WINDSTOPPER®

 • ultratenká, větru vzdorná membrána
 • umožňuje snadné odpařování vlhkosti

Membrána WINDSTOPPER® je ultratenká, větru vzdorná ochranná vrstva, vyrobená z univerzálního polymeru PTFE (polyetrafluorethylen). Ten je upraven tak, aby vytvářel mikroporézní strukturu. Tyto mikro póry jsou 900krát větší než molekuly vodní páry, takže umožňují snadné odpařování vlhkosti. To znamená, že membrána WINDSTOPPER® dodává jakékoli textilii úplnou větru vzdornost, aniž by přitom omezovala její původní prodyšnost či zvyšovala hmotnost.